Stukačs vai cilvēks kam nav vienalga?

Atkal pagājis ilgs laiks kopš mana pēdējā ieraksta. Tā nu tas laikam notiek. Dzīvoju, dzīvoju, kamēr kāda lieta man sajūtas sāpīga – un tad es rakstu. Nepārprotiet mani – nav tā, ka man rūpētu tikai viena problēma divos gados. Tām problēmām par kurām rakstu – mēģinu piedāvāt arī kādus nebūt risinājumus.

Par šo problēmu rakstīt mani ierosināja ziņas, ko sanāca lasīt medijos un arī sociālajos tīklos. Video: Par mata tiesu no traģēdijas – īpaši pārgalvīga apdzīšana Vidzemē šādu aculiecinieku video ir diezgan daudz. Un pie visa klāt, pēdējā laikā dzirdam par vairākām īpaši smagām avārijām (Traģiskā avārija uz Bauskas šosejasTraģiskā avārija Gulbenes novadā). Pretēji šādiem bezatbildīgiem gājieniem, mani uzrunāja vēl kāda ziņa – ziņa par AirBaltic pilotiem, kas gatavojās vadīt lidmašīnu reibumā. (Aizturētie ‘airBaltic’ lidmašīnas piloti bijuši 0,4 un 1,2 promiļu reibumā). Un tas, kas mani īpaši uzrunāja šajā ziņā par “AirBaltic” apkalpi ir sekojošais:

Norvēģu raidorganizācija NRK vēstīja, ka policiju par “airBaltic” apkalpes locekļu dzeršanu vakarā pirms reisa informējuši viesnīcas darbinieki.

Tātad Norvēģu viesnīcas darbinieki uzskatīja par savu pienākumu informēt policiju par lietu, kura it kā uz viņiem neattiecās un neviens taču vēl nebija cietis! es jau dzirdu, kā daži, ar padomju laika domāšanu saindētiem prātiem nošņāc – “stukači!”. Bet es uzskatu, ka katra sabiedrības locekļa pienākums ir pievērst uzmanību problēmām un mēģināt tās novērst, pirms tās ir kļuvušas par traģēdijām.

Kur tad es redzu saistību starp ziņam par šoferu pārgalvību un to, ka, pateicoties norvēģu viesnīcas darbiniekiem, reisā nedevās iereibuši piloti? Manuprāt arī mēs katrs, varam būt atbildīgi un palīdzēt novērst bezatbildību, kas vērojama uz ceļiem.

Tā nu jau kādu laiciņu atpakaļ, man radās ideja, kā to varētu praktiski realizēt. Tā, kā es diemžēl zinu, ka man pamatā ir idejas, bet ar to realizāciju ir pavisam slikti, tad nu es aprakstīju savu ideju un lūdzu izteikt savu vērtējumu cilvēkam, kuru es ļoti cienu. Manas idejas aprakstu var lasīt te – Satiksmes uzturēšana un arī blogā. Droši varat pievienot arī savus komentārus šajā Google dokumentā. Tas, ko viņš man atbildēja, iedrošināja mani šo ideju pastāstīt vēl citiem.

Ideja ir interesanta. Būtībā tā veido aktīvu novērošanas kameru tīklu uz autoceļiem.
Es Jums ieteiktu vērsties pie CSDD, kā pie modernas iestādes, kas tieši ieinteresēta ceļu satiksmes drošībā.
Pats es, diemžēl, nevarēšu vairāk iesaistīties šīs interesantās idejas īstenošanā.
Tad nu izmantojot Twitter, pajautāju viedokli arī Normundam Bergam (@normundsbergs), kura viedoklis likās interesants. tehnoloģiski jā. juridiski – vēlu veiksmi
Tā nu es savu ideju aizsūtīju uz CSDD, kas manu ideju ar zemāk redzamo komentāru pārsūtīja Valsts Policijai.

Labdien!

Paldies par ieinteresētību un priekšlikumiem!

Ņemot vērā to, ka satiksmes uzraudzības funkcijas un pārkāpumu fiksēšana ir Valsts policijas kompetencē, Jūsu vēstuli priekšlikumu izvērtēšanai pārsūtam atbildīgajai institūcijai uz e-pastu  kanceleja.cpp@vp.gov.lv

Ar cieņu,

Aldis Bērziņš

VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija”

Kvalifikācijas daļas priekšnieka vietnieks

Tel. 67025726

Aldis.Berzins@csdd.gov.lv

http://www.csdd.lv

Pēc kāda laiciņa arī Valsts policija atsūtīja savu oficiālo atbildi, kuru iespējams izlasīt te.

Tā, kā ši ideja man pašam liekas interesanta, tad varbūt starp maniem lasītājiem ir kās, kas būtu spējīgs un ieinteresēts, palīdzēt izstrādāt šīs idejas detalizētu finansiālo, materiāltehnisko un tiesisko plānojumu? Tad varētu atkal to mēģināt iesniegt Valsts policijai – atkārtotai objektīvai izvērtēšanai.

Katrā ziņā, es ļoti labprāt dzirdētu arī Jūsu kritiku, ieteikumus un vērtējumu!

One Reply to “Stukačs vai cilvēks kam nav vienalga?”

  1. Pingback: Ceļu satiksmes dalībnieku iesaiste kārtības uzturēšanā uz ceļiem. | Martins Zabarovskis Blog

Vēlies par to parunāt?