Atkal par eGrāmatām

Šoreiz manu seno interesi par eGrāmatām atsvaicināja mans profesors, draugs un pasniedzējs Ilmārs Hiršs. Viņš reiz man pajautāja vai es nezinu kā viņš varētu savus darbus piedāvāt citiem elektroniski.  Gan par maksu, gan bez maksas. Datori? Problēma? Izaicinājums tika pieņemts. Tālāk ir tas, pie kāda rezultāta es galu galā esmu nonācis.

Tātad. Pirmais un galvenais uzdevums – atrast servisu, kurā iespējams piedāvāt savus rakstus elektroniski, par samaksu. Loģiskā izvēle liek uzreiz mest acis uz Kindle un Amazon. Bet diemžēl pēdējo reizi, kad es pētīju iespējas publicēties Kindlē – latviešiem šis prieks ir liegts. Tas, ko es atradu ir KOBO (http://www.kobobooks.com/). Protams ierīces nav tik populāras kā Amazona – Kindle, bet viņiem ir arī savi lasītāji. Tas, kas man iepatikās, ka KOBO ir klienti gan priekš Mac/PC, gan iPhone/iPad, gan Android un pat Blackberry ierīcēm.  Šo aplikāciju izmantoju arī pats uz sava Android telefona. Pētot šo servisu – izrādās, ka viņi ļauj publicēt Latviski. Gan pārdot, gan piedāvāt savus darbus bez maksas. Vēl izrādās, ka viņi bez maksas pārvērš Word failus epub formātā, kas ir viens no populārākajiem eGrāmatu formātiem.

Nevar taču ieteikt to, ko pats neesi izmēģinājis. Tapēc vienu no pirmajām grāmatām Latviešu valodā, Kobo bibliotēkā esmu sarakstījis un publicējis es.  Lai eksperiments būtu pilnīgs nopublicēju vienu bezmaksas un vienu maksas (1,99$) grāmatu. Tā, kā es neesmu liels rakstītājs, tad labākais, ko varēju izdomāt – savākt vienkopus visas savas pirmās svētrunas.

Un tā, jūsu uzmanībai:
Reakcija uz Bekijas Pipertes vēsti „Kā sākt runāt par ticības jautājumiem”
Manas pirmās svētrunas
Divas publikācijas Latviešu valodā, kas atrodamas KOBO bibliotēkā.

Kobo ļauj savas grāmatas epub formātā (viņu automātiskā pārveidošana man gan nepatika, tādēļ veicu papildus manuālu formatizēšanu iekš aplikācijas Sigil) lejuplādēt – ja ir kāds, kam gribās savu veikumu vienkārši uzdāvināt.

Ko darīt, ja kāds tev ir iedevis savu darbu epub formātā? Es ieteiktu aplikāciju FBreader – arī šai aplikācijai ir klienti ļoti plašam ierīču lokam.

Derīgi linki:
KOBO
FBreader
Sigil

Vēlies par to parunāt?