Bībele egrāmatas versijā

Tā, ka esmu sācis lietot epadu, sāku skatīties dažādas aplikācijas grāmatu lasīšanai un pašas grāmatas. Diemžēl latviešu valodā īpaši neko neatradu. Pat Bībeli ne! Tā nu es no Boo, kas TunT, dabūju Bībeli HTML formātā un lēnām pārveidoju to EPUB formātā.

EPUB izskatās samērā populārs formāts priekš egrāmatu lasītājiem. Ja nu kāds zin kādas vietas, kur iespējams iegūt kādas grāmatas latviešu valodā EPUB formātā – dodiet ziņu, bet pašlaik varat ielādēt un izmēģināt manu veidoto Bībeli e-grāmatas formātā (versija 0.1). Centīšos šo pasākumu čubināt arī tālāk.

Ielādē te: http://www.failiem.lv/list.php?i=cwccup Vai arī labās puses vidgetiņā, sauktā “Spainis”.

11 Replies to “Bībele egrāmatas versijā”

 1. Guntis

  Palēnām strādājam pie Bībeles latviešu valodā priekš mobilajām ierīcēm. Sadarbība ar Olive Tree Software. Ļoti lēnām tā leita iet uz priekšu, bet ceru, ka reiz taps…

  Reply
  1. Martins Zabarovskis

   Kādā formātā tas ir paredzēts? Sāku taisīt EPUB formātā, jo to saprot mans Android egrāmatu lasītājs. Vēlāk pielikšu arī pamācību.

   Reply
 2. ģirts

  Ir katram roka jāpieliek lai lielais darbs uz priekšu iet. Varu kā palīdzēt?
  Jau kādu brītiņu meklēju bībeli priekš android. Zinu, ka neesmu vienīgais. Izlīdzos ar Boo offline tekstu un online lapām, taču baigi pietrūkst labs bībeles softs, kāds bija sastopams uz palma ar meklēšanu, piezīmēm, satura rādītāju, grāmatzīmēm.
  Olive tree skan labi, viņi jau sen ar to nodarbojas. Vēl ir You version u.c. servisi.

  Reply
  1. MartinsZB

   Drusku iestājies apdomas laiks. Bībeles latviešu tulkojums ir ar autortiesībām aizsargāts. Un to turētāji nevēlas to izplatīt bez maksas.
   Es šobrīd apskatu vēl arī citus formātus, kas veidoti tieši Kristīgai literatūrai (Sword projekts) Uz Android var paskatīties AND-Bible – tur ir arī Jaunā Derība latviešu valodā. Man gan fonti īsti pareizi nerādās.

   Reply
 3. valdis

  Kas attiecas uz Bibeli e-gramatas vai citas versija, tad ideja ir laba, bet tas tad jasaskano ar mums ka autortiesibu turetajiem. Katra zina mes nedodam sis tiesibas bez maksas, jo, ka jebkuram izdevejam, ienakumi no realizacijas ir pamats musu talakiem projektiem

  Reply
 4. Guntis Bukalders

  Nu jau pāris mēnešus visiem brīvi pieejama Latvijas Bībeles Biedrības izdotā Bībele latviešu valodā priekš BibleReader. Cena $13. (Vairāk info http://www.bibele.lv) BibleReader is pieejama iPhone, iPad un iPod touch ierīcēm, Android, Symbian, BlackBerry un Windows Phone 7 ierīcēm. Kompānija strādā pie Mac un Windows versijām galda datoriem, jau Beta stadijā. Pašveidots izdevums pārkāpj autortiesības, kas pieder Latvijas Bībeles Biedrībai. Lūdzu, noņem linku no savas lapas, jo tas var novest pie nepatīkamiem juridiskiem jautājumiem.

  Reply
  1. Kuks

   “Pašveidots izdevums pārkāpj autortiesības, kas pieder Latvijas Bībeles Biedrībai” – šai biedrībai var būt tiesības uz to ko pati ir radījusi, bet ne uz Bībeli, kuras autors ir Dievs un Glikam jau nu viņa arī nav maksājusi :).

   Reply

Vēlies par to parunāt?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.