Facebook FAQ 2. daļa

Atkal ir iekrājušies daži jautājumi par Facebook un esmu nobriedis 2. daļai par biežāk uzdotajiem jautājumiem. Pagājušajā FAQ pats populārākais jautājums, par kuru saņēmu visvairāk atsauksmes, bija jautājums par aplikāciju bloķēšanu.

1. Kur Facebook profilā parādās aktuālākā informācija?

Ir 3 svarīgākās vietas Facebook lapā, kur būtu jāuzmet aci, kad ieejat savā profilā.

* Kreisajā augšējā stūrī virs Jūsu profila foto.

Tev var redzēt jaunākos draudzības uzaicinājumus, vēstules un paziņojumus.

* Lapas labajā augšējā stūrī zem izvēlnēm.

Dažādi ielūgumi, lapu ieteikumi un dažādas spēļu dāvanas.

* Labajā malā un labajā apakšējā stūrī.

Apakšā ir čata sadaļa – Piemērā redzams ka čatā kāds vēlas ar Jums sarunāties. Sākumlapas skatā labajā malā var redzēt pasākumus ko esi plānojis apmeklēt, tos kas tevi ir iedunkājuši un citu informāciju.

2. Kā izdzēst atteikties no darudzības vai fanošanas par lapu?

Esat uzaicinājis vai apstiprinājis kādu draugu, vai pieteicies fanot par kādu lapu, bet kādā brīdī vēlaties izbeigt šo virtuālo kontaktu. Kā to izdarīt? Te parādīšu tikai vienu, manuprāt ērtāko veidu.

Ejam uz izvēlni “Konts” un izvēlamies “Rediģēt draugus”

Tad kreisajā pusē izvēlamies “Visi paziņas” un redzam visu savu draugu un lapu, kam esat fans, sarakstu. Nospiežot uz X pie drauga vai lapas, draudzība vai fanošana tiks dzēsta.

3. Dažas spēles un programmas automātiski raksta manā ziņu lapā. Kā to apturēt?

Visbiežak tā dara spēles, kurām Jūs kādā brīdī esat atļāvuši publicēt dažādas ziņas bez jautāšanas. Parādīšu kā var ierobežot šādu aplikāciju patvaļu.

Dodamies uz izvēlni “Konts” un izvēlamies “Aplikāciju iestatījumi”

No aplikāciju saraksta izvelamies kaitniecisko aplikāciju un noklikšķinam “Mainīt uzstādījumus”

Atverās šāds lodziņš, kurā dodamies uz “Additional permissions” un parūpējamies, lai “Publicēt šo aktivitāti” nebūtu izvēlēts.

4. Kā lietot čatu?

Vietu kur atrodas čats un to, kā izskatās kad kāds Jūs mēģina uzrunāt čatā, es apskatīju 1. jautājumā. Bet kā viņam atbildēt? Noklikšķinam uz vārdiņa, kas Jums kaut ko ir uzrakstījis, iznirst šāds lodziņš:

Rakstam savu ziņu manis norādītajā vietā un gaidam atbildi. Čatošana ir sākusies!

5. Vai iespējams pārpublicēt savus blogus arī Facebook piezīmēs?

Tā, kā arī pats izmantoju dažādus sociālās saziņas portālus (LinkedIn, Facebook, Twitter, WordPress.com) ir ērti, ja tos iespējams savstarpēji sasaistīt. Īsti par pārpublicēšanu to nosaukt nevar. Patiesībā tas ir RSS feeds, kas tiek parādīts Facebook piezīmēs.

No Izvēlnes “Konts” izvelamies “Aplikāciju iestatījumi”

No aplikācijām izvelamies “Piezīmes” un uzklikšķinam uz nosaukuma. Atvērsies Piezīmju lapa.

Piezīmju lapas labajā pusē atradīsiet “Piezīmju uzstādījumus” Noklikšķiniet uz Importēt blogu un loga kas atveras ierakstiet sava bloga RSS adresi. (WordPress.com pietiek, ja ierakstat vienkārši savu bloga adresi).

Tā, kā jautātāju pieredze internetā ir dažāda, tad arī jautājumu sarežģītība ir dažāda. Šoreiz arī daži ļoti vienkārši jautajumi, bet gan jau kādam arī šīs atbildes palīdzēs!

Priecīgu Facebookošanu!

Vēlies par to parunāt?