Draugiem.lv vs Facebook, jeb 8 lietas, kas man kaitina draugiem.lv

Jāsaka godīgi, ka Facebook lietotājs esmu jau vairāk kā gadu. Savukārt draugiem.lv piereģistrējos ne tik ļoti sen (varētu būt apmēram mēnesis). Piereģistrējos, jo lielākā daļa senu draugu tomēr nelieto Facebook. Zinot Facebook cerēju ieraudzīt draugiem.lv kaut ko ļoti līdzīgu. Diemžēl neieraudzīju…Šobrīd mēģinu noformulēt to kā lietoju draugiem.lv – sanāk apmēram tā – jo vairāk lietoju, jo mazāk lietoju :). Vai precīzāk jo ilgāk lietoju, jo mazāk lietoju, vai jo lietoju, jo nelietoju…

Sāku prātot kādēļ tā? Izsecināju, ka laikam visvairāk pie vainas ir mazie izlecošie lodziņi, kas piedāvā dažādus apmaksas veidus.  Tā nu tapa mans tops: 8 lietas, kas mani kaitina draugiem.lv

8. Saprotu, ka portālam ir nepieciešamas reklāmas, lai apmaksātu savu pastāvēšanu, bet draugiem.lv reklāmas daudzums ir, manuprāt, pārmērīgs.

7. Bilžu albūmi ir viens no sociālās saziņas pamatlietām, tādēļ man kaut kā trauce tas, ka par to tiek prasīta naudiņa.

6.  Sestajā vietā ir iekļuvusi lieta, par ko esmu uzrakstījis savā blogā veselu rakstu. Draugiem.lv ir pilnīgi atrauts no citiem tīkla saziņas līdzekļiem. Ja Facebook savietojās ar Twitter, tad draugiem.lv varēja ieviest vismaz sadarbību ar sekoman.lv.

5. Pieļauju, ka šis punkts kaitina tikai mani. 🙂 Iespēja paskatīties kas ir apskatījies tavu profilu. Facebook deklarē, ka jebkura programma, kas apgalvo, ka var parādīt kas skatījies tavu profilu, melo, un aicina par tādām ziņot.

4. Draugiem.lv mudina komunicēt. Tikai atšķirībā no Facebook, kas tev dod iespēju savā profilā publicēt savu e-pasta adresi un telefonu, draugiem.lv mudina komunikācijā izmantot tikai savu platformu.

3. Facebook sākumlapā tiek publicēta informācija par to, kas jauns ir noticis tavu draugu dzīvē, draugos šī informācija ir novietota apakšējā maliņā.

2. Otrā vieta manā topā ir cieši saistīta ar 3.vietu. Draugos, lai arī maliņā, tiek publicēta informācija par tavu draugu darbībām, pat ja viņi to nevēlas. Varbūt es nevēlos, lai mani draugi zinātu, ka esmu novācis ražu, vai padarījis savu pēcnāceju par sētnieku.

1. Ilgi nevarēju izšķirties starp 1. un 2. vietu, tomēr pirmajā vietā nonāca lieta, kas atkal ir saistīta ar samaksu. Ļaujiet man izvēlēties, vai vēlos savā profilā maksas lietas! Un ja kaut kas ir iekļauts defaultā, tad tam jābūt bezmaksas! Ja es velēšos maksas pakalpojumus, es pats tam pietekšos!

Varat teikt, ka neesmu patriots, bet man šis produkts izskatās pēc tāda kā Ķīnas pakaļdarinājuma (kaut gan Ķīna pēdējā laikā ir spērusi milzīgu soli kvalitates virzienā). Paņemam populāru produktu un nokopējam čābīgākā kvalitatē. Vienīgais kas draugiem.lv gadījumā nav kā Ķīniešiem ir cena. Mēģinam šo produktu pārdot par stipri augstāku cenu (reklāmas).

Kaut kas tomēr Draugiem.lv ir labāks kā Facebook – latviešu valodas atbalsts! Bet tā, kā Facebook savu interfeisu ļauj tulkot lietotājiem – varbūt šis trūkums ir arī mūsu vaina??

Ir viena lietiņa par kuru es būtu gatavs maksāt naudiņu iekš draugiem.lv – mazs skriptiņš, kas visus manus kontaktus no draugiem.lv pārnestu uz Facebook. 🙂

11 Replies to “Draugiem.lv vs Facebook, jeb 8 lietas, kas man kaitina draugiem.lv”

 1. Ginta

  Pirmais un otrais punkti ir nevietā, pirmkārt, kautkur profila informācijā bija iespēja atķeksēt, ka nēvēlos lai draugi redz manas aktivitātes, un tad arī nerāda, kad Tu novāc savu ražu. Un otrkārt, reģistrēšanās un draugiem.lv lietošana, cik atceros, ir bezmaksas. Ja vēlies visādas papildus lietas darīt, tad arī prasa samaksu un tad vari izvēlēties, maksā, vai iztiec bez pakalpouma. Viss ir pareizi. Es varu pateikt gluži pretējo, biju reģistrējusies draugiem.lv sen, bet nesen sāku lietot ari facebook, esmu pieradusi pie draugiem.lv, man tas šķiet gana labs portāls un facebook, nepatīk tik labi, jo neesmu vel pieradusi pie visām iespjām. No pārdevēja viedokļa, kapēc piedāvāt pakalpojumu par brīvu, ja cilvēki ir gatavi par to maksāt?

  Reply
 2. Martins Zabarovskis

  Ok, jā atradu kur var ieķeksēt ja nevēlos. Man gan labāk patīk Opt-In princips – pirms neesi piekritis (atļāvis, piereģistrējies) tev šis pakalpojums nav.
  Arī SPAM listēs var iekļūt par velti. 🙂
  Bet drosi vien, ka tas ir tīri pieraduma un gaumes jautājums.

  Reply
 3. lol

  Pietiks, ja pateikšu – draugiem.lv ir kāda konkrēta uzņēmuma naudas pelnīšanas projekts. Un tikai. Facebook turpretī veicina sadarbību un savas platformas izmantošanu socializācijai. Pamēģiniet kāds savu aplikāciju vai spēli “iekļaut” draugos. Turpretī facebookā to ir simtiem. Nē, TŪKSTOŠIEM!!!

  Reply
 4. Krega

  Nu man ir otrādi. Man Facebook neuzrunā. Varbūt nav sanācis izzināt visas FB iespējas, bet draugiem.lv liekas funkcionālāks, advancētāks, uzlabotāks un ar plašākām iespējām. Nu ok, varbūt aplikācijas – par tām maz zinu. Jā, par galerijām es arī labprāt nemaksātu, tomēr otra medaļas puse – tas motivē neievietot pārlieku daudz foto.
  Interesanti, ka FB tā deklarē par apmeklējumu statistiku. Nerezu neko neiespējamu.

  Par to skriptiņu – varbūt tā būtu demagoģija pret draugiem, kuri negrib būt FB?

  Par pirmajiem 3 punktiem: Ginta jau pateica būtību, es mazliet pakomentēšu.
  Neviens automātiski nenovelk no konta naudu, kamēr pats nenospied, ka piekrīti. Otrs – man šķiet, ka FB nevar atzīmēt, ko vēlies, lai redz arī visi draugi un ko – tikai adresāts. Nu var sūtīt privātas vēstules un tikai, bet – kur var norādīt, ka nevēlos, lai redz ko un kā komentēju, piemēram, draugu galerijās.

  Reply
  1. Martins Zabarovskis

   Nu par to skriptiņu – tas bija tā, jebkurā gadījumā nevar lietotājus pārcelt, vai iecelt – viņus var tikai uzaicināt. Līdz ar to piekrist vai ignorēt ir viņu pašu ziņā.
   Iekš FB var diezgan sīki aprakstīt kam ko rādīt. Var uzlikt lai rādītu visiem, draugu draugiem, draugiem vai tikai konkretiem lietotājiem.

   Reply
 5. Svetlana

  Sveiks, gribu Tev jautāt padomu, saki lūdzu: kas varēja atgadīties ka es Facebook nevaru vairs nosūtīt vēstules.
  Pateicos jau iepriekš !!!

  Reply
 6. armands

  Vai kadam neskiet noderigi ka Facebook ka pasaules meroga socialajam tiklam ir iespejas daudzas lapas piemeram youtube.com nospiest share un tad tas paradas uz sienas facebook. Tad draugi zin tiesi kas tev interese.

  Reply
 7. jans

  Problema sekojosha–Facebook un YOU TUBE Latvijas teritorijaair nelegaali pieejami,AKKA/Laa ar Youtubi 2012 vedis sarunas par liigumu,,,,,
  Faktiski,te darbs tikai EKONOMIKAS POLICIJAI..
  DRAUGIEM IR LATVIJAS SAKNES…..VEIKSMI.
  ATBALSTIISIM.
  ar cienu Detlere.

  Reply
 8. inara

  Draugiem lv nepatik ja bridinu par krapniecibu un uzskata ka ta ir mana personiga problema, kaut man , izlasijusi manu bridinajumu, zvanija 14 cilveki, kuri starp draugiem uzzinaja manu mob. nr. un ir lidziga situacija. Vieglak mani sodit par atklatibu neka noverst savas problemas draugiem lv uzraudziba.

  Reply
 9. Es

  Draugiem.lv bez jebkāda brīdinājuma un paskaidrojumiem var dzēst profilu un nospļauties uz tavām problēmām. Facebook, pēc tam kad nomainīju tīkla operatoru, pieklājīgi palūdza vēlreiz apliecināt identitāti, nevis truli nobloķēja.

  Reply

Vēlies par to parunāt?